O grupie Romet Factory Team

Po intensywnym i bardzo dobrym sezonie, przed zawodnikami jeżdżącymi w barwach Rometu nowe wyzwania. Projekt drużyny fabrycznej Romet stawia przed naszymi zawodnikami kolejne zadania, jeszcze bardziej skoncentrowane na ścisłej  współpracy z działem projektowym w zakresie tworzenia i testowania nowych rozwiązań i technologii oraz konsekwentnego  wdrażania ich do kolekcji rowerów. Zgodnie z tą ideą drużyna będzie funkcjonować pod nazwą Romet Factory Team.
Jeśli chodzi o cele zawodnicze, to w  planie startowym Romet Factory Team na sezon 2017 zapisane zostały m.in. imprezy mistrzostw Polski, Europy i Świata w Maratonie MTB, Mistrzostwa Polski oraz edycje Pucharu Polski Cross Country MTB, a także największe wydarzenia kolarskie, takie jak: cykl Bike Maraton oraz wyścig etapowy Bike Adventure. Romet Factory Team reprezentować będzie trzech ambitnych, silnych i doświadczonych zawodników: Bartosz Janowski, Maciej Jeziorski oraz Michał Neumann. Jak podkreślają: damy z siebie wszystko aby ten sezon był kolejnym dobrym sezonem. Ważny dla nas jest też udział w tworzeniu nowych modeli, testowaniu, konsultacjach z projektantami i designerami. Wiemy jak ważne są te wskazówki dla jak najlepszego efektu i jakości każdego roweru, dlatego testujemy je w najcięższych warunkach startowych, jak i najbardziej wymagających miejscówkach.

 

Zdjęcie

Bartosz Janowski – jest doświadczonym maratończykiem. 2017 rok będzie dla niego piętnastym sezonem w wyczynowym peletonie i już czwartym w barwach Romet. Bartek jest aktualnym wicemistrzem Polski w Maratonie MTB, zwycięzcą klasyfikacji generalnych cyklów: Bike Maraton 2011-2016, MTB Marathon 2009-2013, w 2009 zdobył również Puchar Polski w Maratonie MTB.

 

Zdjęcie

Maciej Jeziorski - specjalizuje się w olimpijskim wariancie kolarstwa górskiego Cross Country MTB. Na swoim koncie zapisał m.in. zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski XC MTB 2015 oraz 2016. Zdobył także medale mistrzowskie w tym srebrny Mistrzostw Polski oraz złoty Akademickich Mistrzostw Polski XC MTB w sezonie 2016.

 

Zdjęcie

Michał Neumann – kolarz górski z powodzeniem łączący starty w długodystansowych maratonach z dynamiczną rywalizacją w Cross Country MTB. Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Maratonie MTB 2016, drugi w kategorii M2 na mecie Beskidy MTB Trophy 2016 najcięższego wyścigu etapowego rozgrywanego w naszej części Europy.

Sponsorzy