Technologia

Romet 2017 to zmiany technologiczne. Standardy Plus i Boost, kolejna generacja systemu zawieszenia, najbardziej zaawansowane konstrukcje z włókien węglowych oraz systemy elektryczne to zmiany wyznaczające i wpisujące się w nowe trendy.

Technologia Plus

Plus jest nowym standardem opon o zwiększonej objętości. Zwiększa ona pole na jakim styka się z podłożem, polepszając przyczepność i amortyzację. Dzięki temu uzyskujemy rower szybszy w zakrętach i mniej wrażliwy na nierównościach.

Technologia Boost

W parze z oponami typu Plus w rowerach Romet, stosujemy standard Boost, co przekłada się na zwiększenie rozstawu osi piast oraz przesunięcie na zewnątrz linii łańcucha. Rozwiązanie to pomaga pomieścić opony o zwiększonej szerokości, a także pozytywnie wpływa na sztywność boczną całego roweru, zwiększając kontrolę podczas jazdy.

Carbon

Konsekwentnie wykorzystujemy pracochłonną i kosztowną technologię pre-pregów, zapewniającą najlepsze parametry wytrzymałościowe. Możliwość laminowania ramy kawałek po kawałku, pozwala na dokładne rozmieszczenie materiału w zgodzie z kształtem ramy i przebiegiem obciążeń. Tak dokładne rozłożenie włókien umożliwia osiągnięcie maksymalnej wytrzymałości przy utrzymaniu minimalnej wagi. Zastosowane technologie zapewniają skuteczność naszych ram nie tylko w sportowej rywalizacji ale również w codziennym użytkowaniu.

Elektryczne wspomaganie

Zastosowaliśmy 2 wersje silników Shimano i opracowaliśmy specjalne konstrukcje ram tak, aby przenieść i wykorzystać ich potencjał jako napęd do modeli: City, Trekking, MTB i Enduro. Zmiany technologiczne uwzględniły zróżnicowane obciążenia, którymi poddawane są rowery z poszczególnych grup.